[4] => 528
    [5] => 862
)

Πρεμιέρα στα φιλικά με νίκη επί της ΑΕΚ Λάρνακας

Ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 2-1 της ΑΕΚ Λάρνακας, στο πρώτο του φιλικό επί ολλανδικού εδάφους, με τον Ράζβαν Λουτσέσκου να βλέπει για πρώτη φορά τους παίκτες του σε αγωνιστική δράση, χρησιμοποιώντας δύο 11αδες, μια σε κάθε ημίχρονο.

03.07.2024

Πάρα την επιβάρυνση από τις απαιτητικές προπονήσεις και οι δύο συνθέσεις του Δικεφάλου έδειξαν διάθεση, έβγαλαν καλά στοιχεία στον αγωνιστικό χώρο κατά διαστήματα και έδωσαν υλικό για μελέτη στο τεχνικό επιτελείο.

Στο πρώτο μέρος ο Δικέφαλος βρήκε δύο γκολ, με τον Σβαμπ να σκοράρει το πρώτο μετά από σέντρα του Ντεσπόντοφ και να δημιουργεί το δεύτερο για τον Μουργκ .

Οι Κύπριοι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στο δεύτερο ημίχρονο στο τελικό 2-1, με τους παίκτες του Ράζβαν Λουτσέσκου να έχουν κι άλλες ευκαιρίες για περισσότερα γκολ.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα, το ανεπίσημο ντεμπούτο των Τσιφτσή και Καμαρά , καθώς και του νεαρού Γκούμα.

Οι συνθέσεις του Δικεφάλου:

ΠΑΟΚ (1ο ημίχρονο): Κοτάρσκι , Όττο , Εκόνγκ , Μιχαηλίδης , Ράφα Σοάρες , Σβαμπ , Οζντόεφ , Μουργκ , Ντεσπόντοφ , Κουαλιάτα, Σαμάτα
(2ο ημίχρονο):  Τσιφτσής , Μπάμπα , Νάσμπεργκ , Κουλιεράκης , Σάστρε , Τσιγγάρας , Καμαρά , Γκούμας, Τάισον , Βιεϊρίνια , Μπράντον .

ΑΕΚ Λάρνακας: Αλομέροβιτς, Καμπρέρα, Σολ, Φαράι, Μπρούνο Γκάμα, Καπτούμ, Εκπολό, Δημητρίου, Ρομπέρζ, Ναούμ, Ανδρέου