[5] => 4867
    [6] => 169
)

Κέρδισε τα Γιάννινα η Κ17

Πέντε αγωνιστικές πριν το φινάλε της κανονικής περιόδου η Κ17 του ΠΑΟΚ επικράτησε με 3-1 επί του ΠΑΣ ΓιάννΙνα πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση.

09.04.2017

Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερη δράση, ωστόσο στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ ανέβασε την απόδοσή του και πήρε τους τρεις βαθμούς. To σκορ άνοιξε στο 52 ο Μιχαηλίδης και επτά λεπτά αργότερα ο Διαμαντής σημείωσε το 2-0 με ωραίο σουτ έξω από την περιοχή. Στο 66’ ο Βρακάς με πέναλτι έκανε το 3-0. Ο ΠΑΣ Γιάννiνα πέτυχε το γκολ του στο 92’ με πέναλτι που απέκρουσε ο Ταλιχμανίδης, αλλά στην επαναφορά ο επιθετικός των Ιωαννίνων διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Ο ΠΑΟΚ αγωνίστηκε με τους Ταλιχμανίδης, Λύρατζης, Γεωργιάδης (20’ Κύρτσος), Βουτσάς Δ. (68’ Ταχάτος), Διαμαντής, Βουτσάς Χρ., Μιχαηλίδης, Βρακάς (68’ Χατζής), Δούμτσης, Γαϊτανίδης (46’ Πουρναράς), Γκαργκαλατζίδης (78’ Σαλαμούρας).