Τετάρτη 25 Οκτ | 16:00 | Καυτανζόγλειο Εθνικό Στάδιο
Super League 2 | 1ος Γύρος / 4η Αγωνιστκή
Τρίγλια
2 - 0

Ήττα στο Καυτανζόγλειο για ΠΑΟΚ Β

25.10.2023

Μακριά από τον συνήθη καλό εαυτό του, ο ΠΑΟΚ Β δέχτηκε ένα γκολ σχετικά νωρίς, άλλο ένα στις καθυστερήσεις και έφυγε τελικά ηττημένος 2-0 από το Καυτανζόγλειο στο εξ αναβολής παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής της Super League 2.

Δύσκολη διαφάνηκε η συνθήκη εξ αρχής για τον ΠΑΟΚ, ο οποίος σε έναν κάκιστο αγωνιστικό χώρο, δεν έβρισκε τον τρόπο να κρατήσει τη μπάλα και να ελέγξει το παιχνίδι. Αντιθέτως, οι γηπεδούχοι έδειχναν πιο απειλητικοί και στο 28′ βρήκαν το γκολ με τον Χειρίτραντα που μπήκε από δεξιά, απέφυγε τον Σελιμάι και πλάσαρε, με τη μπάλα να κοντράρει στο σώμα του Παντεκίδη και εν συνεχεία να καταλήγει στα δίχτυα. Αντέδρασε ο ΠΑΟΚ, έχτισε επιθέσεις με αξιώσεις, ωστόσο δεν κατάφερε να βρει τον τρόπο να ισοφαρίσει πριν την λήξη του ημιχρόνου.

Το δεύτερο 45λεπτο ξεκίνησε με τον Δικέφαλο περισσότερο δυναμικό, αναγκασμένο άλλωστε να αντιδράσει. Είχε κάποιες φάσεις αξιοσημείωτες με κυρίαρχη το τετ α τετ του Δαρέλα. Μέχρι εκεί. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι η πίεση εντείνεται με τον ΠΑΟΚ να πιέζει για την ισοφάριση, ήρθε ο Κούστα στο 93′ πετυχαίνοντας το δεύτερο γκολ για τους γηπεδούχους.

Επόμενο παιχνίδι για τον ΠΑΟΚ Β αυτό με τον Μακεδονικό την προσεχή Κυριακή.

Τρίγλια: Βελλίδης, Χειρίτραντας, Δοϊράνλης, Χρουσιέλ, Γκμπενιόν, Σιούτας (86′ Δασκαλάκης), Τόρες (66′ Εμπό), Βιτλής (86′ λ.τ Κουντουριώτης), Τσουμάνης (57′ Κούστα), Σίλβα, Καπίγια (66′ Στοΐσεβιτς).

ΠΑΟΚ Β: Μοναστηρλής , Τασιούρας (36′ Κιτσάκης), Σελιμάι, Παναγιώτου, Παντεκίδης, Γιαξής (78′ Ρούμιαντσεβ), Νινούα, Τσοπούρογλου, Δαρέλας, Κανίς (78′ Γκούμας), Πανίδης (64′ Γκορντεζιάνι).