Statistics
Match Report

3-1 τον ΠΑΣ η Κ17

24.09.2023

Με άνεση πέρασε από τα Ιωάννινα η Κ17, η οποία κέρδισε 3-1 τον ΠΑΣ, φτάνοντας στη δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα της Super League 2.

Το σκορ άνοιξε στο 24′ ο Θεοφίλου έπειτα από το κόρνερ του Ελευθεριάδη και στο 36′ με πλασέ ο Μύθου έκανε το 2-0, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Συνέχισε με την ίδια ορμή ο ΠΑΟΚ και στην επανάληψη, πέτυχε ένα ακόμα γκολ με τον Μύθου στο 53′, δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες, ωστόσο δέχτηκε γκολ στο 72′ με το οποίο μείωσαν οι γηπεδούχοι. Προφανώς δεν ανησύχησαν οι παίκτες των Ορφανού και Μπίκα, οι οποίοι πήραν μια άνετη νίκη φτάνοντας τους έξι βαθμούς. Την επόμενη αγωνιστική υποδέχονται στη Σουρωτή τον Πανσερραϊκό.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μπελερής, Σελλάς (60′ Δημόπουλος), Ντούνγκα (81′ Βασίλι), Κοσίδης, Μπαταούλας, Ελευθεριάδης, Τσίτσιλας, Θεοφίλου (60′ Θεοδοσιάδης), Μύθου (81′ Μηνασίδης), Παπανικόπουλος, Τσιφούτης (69′ Σιδηρόπουλος).