Super League | 1ος Γύρος / 4η Αγωνιστική
1 - 0
Photo Video

Ήττα στα Γιάννενα για την Κ19

23.09.2023

Πρώτη ήττα για την Κ19 στο πρωτάθλημα της Super League. Ο Δικέφαλος δυσκολεύτηκε απέναντι στον ΠΑΣ και έφυγε από τα Γιάννινα με την πρώτη του απώλεια βαθμών.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο 45λεπτο και με γκολ στο 28′ προηγήθηκαν. Η αντίδραση του ΠΑΟΚ δεν ήταν αρκετή για να γυρίσει το παιχνίδι και παρότι άλλαξε την εικόνα του στην επανάληψη, έχοντας και κάποιες καλές ευκαιρίες να σκοράρει, ηττήθηκε τελικά 1-0.

Επόμενο παιχνίδι αυτό με τον Παναθηναϊκό, στην Αθήνα.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Πανικίδης, Πολυκράτης (80′ Φίλων), Καστίδης, Πασαχίδης, Αλμασίδης (70′ Παπαγεωργίου), Καλαϊτσίδης (80′ Μπάμπουρας), Γκούμας (70′ Πολιτάκης), Χατσίδης, Καλόγηρος, Βασιλειάδης (62′ Τσομπάνης).