[3] => 4867
    [4] => 433
)

«Διπλό» επί του Άρη η Κ17

Εκτός έδρας νίκη για την Κ17 επί του Άρη (0-2) στο ματς της 6ης αγωνιστικής της Super League, που διεξήχθη το πρωί της Κυριακής στο Φίλυρο.

29.09.2024

Η ομάδα των Ορφανού και Κρινίτσα πέτυχε από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο, είχε κι άλλες ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ και ουσιαστικά δεν απειλήθηκε.

Στο 4′ άνοιξε το σκορ ο ΠΑΟΚ με τον Λύρατζη να σεντράρει και τον Αρετή να βρίσκει δίχτυα με κεφαλιά. Και στο 80′ και πάλι ο Αρετής, αυτή τη φορά με απευθείας εκτέλεση φάουλ, διαμόρφωσε το 0-2, που είναι και η πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για την Κ17, έπειτα από δύο ισοπαλίες.

Επόμενο παιχνίδι για την Κ17, αυτό της προσεχούς Κυριακής με τον Λεβαδειακό, στη Σουρωτή.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Μαλιγίν, Μεγγίδης, Λύρατζης (53′ Λουτζιανιώτης), Μόκρης, Αυγητίδης, Παπαδόπουλος, Κρομμύδας, Τασιούλας, Αρετής, Κάνιος (72′ Καρασαββίδης), Χαλδέζος (72′ Χριστοδούλου).