[5] => 439
    [6] => 4867
)

5-0 τον Ατρόμητο η Κ19

Με άνεση, ωραίο ποδόσφαιρο, ακόμα πιο ωραία γκολ κι άλλες τόσες ευκαιρίες, η Κ19 επικράτησε 5-0 του Ατρόμητου στο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής της Super League, που έγινε το πρωί του Σαββάτου στη Σουρωτή.

21.10.2023

Στο 18′ ο Βρύζας άνοιξε το σκορ, έπειτα από την ασίστ του Πανικίδη και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο Τσομπάνης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 2-0.

Ακόμα πιο ορμητικός στο δεύτερο 45λεπτο ο ΠΑΟΚ συνέχισε με τον Φίλων, στο 51′, έπειτα από την πάσα του Παπαγεωργίου για το 3-0. Ο Χατσίδης έκλεψε ωραία και σούταρε στο 58′ για το 4-0 και τέλος με προσωπική ενέργεια και σουτ ο Καλαϊτσίδης διαμόρφωσε το 5-0.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Νικολακούλης, Πανικίδης, Πασαχίδης, Φίλων (60′ Καστίδης), Πολυκράτης (70′ Δεληγιάννης), Αλμασίδης, Βρύζας (60′ Μπάμπουρας), Τσομπάνης (60′ Γκιτέρσος), Χατσίδης, Παπαγεωργίου, Καλαϊτσίδης (75′ Ζούμπι).