[4] => 189
    [5] => 9677
)

Βαριά ήττα από τον Ατρόμητο για την Κ20

Βαριά ήττα γνώρισε με 7-0 από τον Ατρόμητο γνώρισε η Κ20 του Δικεφάλου, σε εκτός έδρας εξ αναβολής αναμέτρηση για την 27η αγωνιστική της Super League.

10.05.2017

Κι όμως οι νεαροί παίκτες του Δικεφάλου μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και στα πρώτα δέκα λεπτά κατάφεραν να δημιουργήσουν τρεις επικίνδυνες φάσεις μπροστά από την αντίπαλη εστία, χωρίς να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε με κεφαλιά από κόρνερ στο 11′, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, αλλά στο 21′ και στο 25′ ήρθα δύο ακόμα γκολ, με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και διέλυσαν την ψυχολογία των παικτών του ΠΑΟΚ.

Μέχρι την λήξη του ημιχρόνου ο δείκτης του σκορ είχε ανέβει στο 6-0, ενώ το τελικό σκορ γράφτηκε λίγο πριν το 80′, σε ένα δεύτερο μέρος που είχε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα.