[3] => 439
    [4] => 8878
)

Άνετο διπλό στη Μίκρα η Κ17 [εικόνες]

Επιστροφή στις νίκες για την Κ17 του ΠΑΟΚ που επέστρεψε με κεκτημένη ταχύτητα από το Future Talents Cup και επικράτησε με 0-3 του Ηρακλή στη Μίκρα.

11.10.2016

Ο Δικέφαλος μπήκε δυνατά στον αγώνα και καθάρισε νωρίς νωρίς το ματς. Στο 15′ ο Γαϊτανίδης έπειτα από ασίστ του Λύρατζη άνοιξε το σκορ. Στο 27′ ο Γαϊτανίδης έφτασε κοντά στο δεύτερο προσωπικό γκολ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Στη συνέχεια πέρασε σε ρόλο δημιουργού.

Στο 35′ έστρωσε το γκολ στον Γκαργκαλατζίδη και στο 40′ εβγαλε δεύτερη ασίστ για τον Χατζή που διαμόρφωσε το 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με τον ΠΑΟΚ να κάνει διαχείριση του υπέρ του σκορ.

Η σύνθεση του ΠΑΟΚ: Συλλέκτης, Τσαούσης (65′ Ατματζίδης), Βουτσάς, Μιχαηλίδης, Λύρατζης, Μανιώτης, Τσιγγάρας, Χατζής  (80′ Κύρτσος), Βρακάς (75′ Πουρναράς), Γκαργκαλατζίδης, Γαϊτανίδης.

Δείτε μέσα από τον φακό του paokfc.gr τις αποκλειστικές εικόνες από την αναμέτρηση.